Uspostava Akademije socijalne skrbi i razvoj ljudskih potencijala u sustavu socijalne skrbi

NAZIV PROJEKTA: Nabava usluge supervizije unutar ESF+ projekta izravne dodjele „Uspostava Akademije socijalne skrbi i razvoj ljudskih potencijala u sustavu socijalne skrbi“ (Grupa 1. Supervizija za obiteljske medijatore, Grupa 2. Supervizija za stručne radnike i rukovoditelje u sustavu socijalne skrbi)

TRAJANJE PROJEKTA: 7 mjeseci, 16.9.2024. – 31.3.2025. (Supervizija za obiteljske medijatore), 10 mjeseci, 16.9.2024. – 30.6.2025. (Supervizija za stručne radnike i rukovoditelje u sustavu socijalne skrbi)

NOSITELJ: Sinapsa d.o.o. (Društvo za psihološku pomoć)

PARTNERI:

FINANCIJSKI IZNOS (ukupan): 29.185,20 EUR (Grupa 1.), 215.437,50 EUR (Grupa 2.)

Financirano od strane: Akademija socijalne skrbi, Trg Nevenke Topalušić 1, 10000 Grad Zagreb , Hrvatska

Ciljevi projekta:

Cilj projekta je supervizijama pružati kontinuirani razvoj profesionalaca, pri čemu se integriraju osobni i profesionalni razvoj kao dvije nužne i međusobno povezane pretpostavke zrelog i kompetentnoga stručnog djelovanja, a krajnji cilj je pružanje kvalitetnih usluga korisnicima.

Aktivnosti projekta:

Grupa 1. Supervizija za obiteljske medijatore

Supervizija za obiteljske medijatore odnosi se na superviziju 6 grupa, po 8 članova. Uključuje organizaciju i provedbu 8 supervizijskih susreta, od čega ih je 6 u trajanju od 4 sata, a 2 susreta po 3 sata. Supervizija predstavlja proces učenja i razvoja te podršku stručnim radnicima kako bi se njihove kompetencije očuvale i unaprijedile s krajnjim ciljem pružanja kvalitetnih usluga
korisnicima.

Grupa 2. Supervizija za stručne radnike i rukovoditelje u sustavu socijalne skrbi

Supervizija za stručne radnike i rukovoditelje u sustavu socijalne skrbi odnosi se na superviziju 44 grupe te individualne supervizije za četiri osobe, odnosno, stručne radnike i osobe na rukovodećim radnim mjestima Hrvatskog zavoda za socijalni rad, Obiteljskog centra, Centra za posebno skrbništvo i domova socijalne skrbi, na području svih županija u Republici Hrvatskj. Uključuje organizaciju i provedbu 10 supervizijskih susreta, po 3 sata, za oko 300 osoba, odnosno 5 susreta individualne supervizije za 4 osobe, u trajanju od 1,5 sat. Supervizija predstavlja proces učenja i razvoja te podršku stručnim radnicima kako bi se njihove kompetencije očuvale i unaprijedile s krajnjim ciljem pružanja kvalitetnih usluga korisnicima.